Jakie ubezpieczenie podróżne, turystyczne?

Inne tematy.
Awatar użytkownika
Piki
Posty: 13
Rejestracja: 30 wrz 2019, 8:58

Jakie ubezpieczenie podróżne, turystyczne?

Post autor: Piki »

Lecimy z biurem podróży do jednego z egzotycznych krajów poza UE. Fakt jest taki, że mamy wraz z wycieczką jakieś podstawowe ubezpieczenie, ale w przypadku zdrowotnego, do pewnej kwoty musimy dopłacić z własnej kieszeni. Nie jest ono też dostatecznie wysokie, na tyle, na ile bym tego oczekiwał. Dodatkowe ubezpieczenie? Myślicie, że będzie potrzebne?
Awatar użytkownika
Relna
Posty: 28
Rejestracja: 12 wrz 2019, 8:18

Re: Jakie ubezpieczenie podróżne, turystyczne?

Post autor: Relna »

Ubezpieczenie turystyczne - zakres oraz kwoty ubezpieczenia ustala się indywidualnie. Takie ubezpieczenie można zakupić np przez internet. Zwykle jest tak, że działa od północy, od dnia następnego.
Ubezpieczenie turystyczne takie jak finansowanie leczenia medycznego, opcjonalnie transport do kraju, w którym opieka medyczna jest już zwykle darmowa.
Warto w tym celu sprawdzić jeszcze w tych wszystkich porównywarkach takich jak https://superpolisa.pl/
Awatar użytkownika
sabinaaaa
Posty: 74
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:24

Re: Jakie ubezpieczenie podróżne, turystyczne?

Post autor: sabinaaaa »

Moim zdaniem najlepiej będzie prześledzić kilka ofert, porównać i dopiero na tej podstawie zdecydować się na coś ostatecznie. Warto jednak pamiętać, że nie cena jest tutaj najważniejsza. Czasem warto trochę dopłacić, jednak mieć pewność, że w razie jakiegoś nieprzewidzianego zdarzenia losowego jest się objętym kompleksową ochroną ubezpieczeniową. Z miejsc sprawdzonych zajrzeć możesz sobie między innymi na https://www.fuko.pl . Znajdziesz tam wiele możliwości ubezpieczeniowych.
Awatar użytkownika
obenka
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2019, 13:31

Re: Jakie ubezpieczenie podróżne, turystyczne?

Post autor: obenka »

Ubezpieczenie turystyczne powinno być obowiązkiem każdej osoby wybierającej się za granicę między innymi bagaż lub drogi sprzęt. Na początku byłam sceptyczna co do tego ubezpieczenia, ale dałam się namówić i było warto. Zakupiłam polisę przez porównywarkę ubezpieczeń https://rankomat.pl. Kilka dni później wybraliśmy się w Alpy ze znajomymi i podczas zjazdu narty się po prostu złamały. Wydałam na nie kilka tysięcy, był to pierwszy raz kiedy z nich korzystałam, i gdyby nie to, że ubezpieczyłam sprzęt to nie odzyskałabym gotówki.
meliasz

Re: Jakie ubezpieczenie podróżne, turystyczne?

Post autor: meliasz »

Jeśli macie problem z wyborem odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego dla siebie, to zawsze możecie zajrzeć na stronę https://cuk.pl/porady gdzie znajdziecie porady i ciekawe artykuły na ten temat. Ja sam tutaj zaglądam za każdym razem, kiedy mam wątpliwości co do zakupu danego ubezpieczenia.
ODPOWIEDZ