Dom seniora

Najlepsze sposoby na relaks - jak pokonać zmęczenie, jak radzić sobie ze stresem, co robić w czasie wolnym.
Awatar użytkownika
Anita
Posty: 151
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:24

Dom seniora

Post autor: Anita »

Witam! jakie jest Wasze nastawienie do domów seniora jak np. ten w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu/ ? Sądzicie, że to dobry pomysł? Sądzę, że osoba, która w takim miejscu się znajduje ma całodobową opiekę, nowych przyjaciół i milo spędza czas. No i wlasnie slyszalam wiele pozytywnych opinii na temat tego domu seniora
Awatar użytkownika
Maraara
Posty: 32
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:24

Re: Dom seniora

Post autor: Maraara »

To jest właśnie super w takich miejscach - całodobowa opieka. Zapisując seniora do domu opieki nie muszę się niczym przejmować, mam spokojną głowę o to, że jest mój bliski w dobrych rękach. Na razie sama sobie daje z tym radę, ale nie wiem jak długo to potrwa... Super się tu sprawdza firma https://www.brandvital.eu/ jeżeli chodzi o pomoc w rehabilitacji, opieką nad seniorami. Proponują tu przeróżne sprzęty i urządzenia medyczne. Działają także jako wypożyczalnia.
Awatar użytkownika
lajw
Posty: 90
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:47

Re: Dom seniora

Post autor: lajw »

Ja szczerze powiedziawszy nie jestem zwolennikiem takich miejsc. Raczej nie oddałabym nikogo w takie miejsce. Zdecydowanie bardziej podoba mi się rozwiązanie jakie popularne jest w Niemczech czyli wynajęcie wykwalifikowanej opiekunki dla osoby starszej, często schorowanej. W związku z tym wiele osób decyduje się na podjęcie takiego zajęcia poza granicami. Tutaj https://wykwalifikowanaopiekunka.pl/przed-podroza/ udało mi się znaleźć przydane wiadomości w tym własnie temacie.
Awatar użytkownika
jadziunia7
Posty: 54
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:31

Re: Dom seniora

Post autor: jadziunia7 »

Taki dom seniora to nie taka zła sprawa, według mnie godna uwagi. Nie zawsze oddanie seniora w takie miejsce jest związane z krytyką. Jeśli szukacie także wskazówek, to polecam podpytać się co i jak w domu seniora http://podtopolami.eu gdzie świetnie opisali sytuacje związane z opieką nad starszymi osobami.
sobiesława

Re: Dom seniora

Post autor: sobiesława »

My wolimy mieć babcię na oku - dlatego zostaje z nami w domu. Babcia przyjmuje sporo leków więc wszędzie szukamy oszczędności. Okazało się, że doz ma super ofertę dla seniorów - w godzinach 8-12 można u nich kupić leki 20% taniej. Moim zdaniem warto skorzystać.
wróżka

Re: Dom seniora

Post autor: wróżka »

sobiesława pisze: ↑27 maja 2021, 14:28 My wolimy mieć babcię na oku - dlatego zostaje z nami w domu. Babcia przyjmuje sporo leków więc wszędzie szukamy oszczędności. Okazało się, że doz ma super ofertę dla seniorów - w godzinach 8-12 można u nich kupić leki 20% taniej. Moim zdaniem warto skorzystać.
Super, a to w każdej aptece mają taką akcję? Jak mozna skorzystać z promocji? 20% to sporo, zdecydowanie gra warta świeczki, muszę sprawdzić u nas.

projektor multimedialny wifi
annikaś

Re: Dom seniora

Post autor: annikaś »

Mój dziadek jest w Prywatnym Domu Seniora Leśne Wrota w Kostkowie pod Wejherowem. Ma alzheimera, więc tam ma całodobową kompleksową opiekę, jest w dobrych rękach. Tu sobie sprawdźcie szczegóły https://www.lesnewrota.pl/oferta/opieka ... opiekuncza Powiem wam, że pracują tam super opiekunki, dom jest pięknie położony, na terenie placówki jest ogród, sporo seniorów uprawia tam własny ogródek, są też wycieczki i spacery, można tam odpoczywać w ładnym otoczeniu no i jest tam po prostu dobra opieka, także medyczna i pielęgniarska.
szkoła

Re: Dom seniora

Post autor: szkoła »

Szkoda, że w naszym kraju nie są tak popularne opiekunki dla osób starszych jak na przykład w Niemczech. Tam takie zajęcie jest doceniane więc sama zastanawiam się nad podjęciem takiego wyzwania. Szukając jakichś ciekawych ofert pracy natrafiłam na https://eopiekunka.pl/oferty-pracy/ .
aśka

Re: Dom seniora

Post autor: aśka »

Dokładnie, u nas niestety górują domy opieki. Wiele osób decyduje się więc na podjęcie pracy opiekunka w Niemczech, bo tam można naprawdę fajnie zarobić a już na pewno zdecydowanie więcej niż u nas. O tym, jak zostać taką opiekunką w sposób legalny dowiedzieć się można na przykład tutaj https://www.czecho.pl/wiadomosci/34412- ... -starszych .
szumiś

Re: Dom seniora

Post autor: szumiś »

annikaś pisze: ↑20 cze 2021, 15:38 Mój dziadek jest w Prywatnym Domu Seniora Leśne Wrota w Kostkowie pod Wejherowem. Ma alzheimera, więc tam ma całodobową kompleksową opiekę, jest w dobrych rękach. Tu sobie sprawdźcie szczegóły https://www.lesnewrota.pl/oferta/opieka ... opiekuncza Powiem wam, że pracują tam super opiekunki, dom jest pięknie położony, na terenie placówki jest ogród, sporo seniorów uprawia tam własny ogródek, są też wycieczki i spacery, można tam odpoczywać w ładnym otoczeniu no i jest tam po prostu dobra opieka, także medyczna i pielęgniarska.
Ja z kolei mogę polecić z ręką na sercu ośrodek https://klinikaseniora.pl/ w Poznaniu. Mają u siebie również opcję pobytu dziennego, co niekiedy bardzo ułatwia życie i seniorom i opiekunom.
Żyleta

Re: Dom seniora

Post autor: Żyleta »

Seniorzy nie muszą już sami zmagać się z trudnościami, jakie niesie wiek, bądź schorzenia z nim związane. Mogą liczyć na pomoc, towarzystwo i wsparcie pielęgniarki środowiskowej. Z usług może skorzystać każdy pacjent, który opłaca składki na NFZ. Jeśli więc senior nie radzi sobie w codziennym życiu, nie ma wsparcia ze strony rodziny i bliskich, ma prawo ubiegać się o taka pomoc w swojej przychodni . Więcej informacji znajdziecie na stronie https://zycieseniora.com/zdrowie-senior ... a-dla-kogo
ODPOWIEDZ