Hodowla bydła - biznes

Inne tematy.
Awatar użytkownika
Anita
Posty: 151
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:24

Hodowla bydła - biznes

Post autor: Anita »

Witam, mam dosyć spory kawałek ziemi a także stodołę po dziadku - odziedziczyłam to wszystko w spadku. Zastanawiam się nad hodowlą bydła wraz z moją siostrą, bo skończyła akademię rolniczą i sporo wie na temat rolnictwa. Chciałabym jednak dowiedzieć się które sorbenty do paszy i produkty do higienizacji ściółki zakupić? Zauważyłam że Vetsorb ma ciekawą ofertę, może tam? Polecilibyście coś konkretnego?
Awatar użytkownika
fiona45
Posty: 47
Rejestracja: 28 kwie 2019, 14:02

Re: Hodowla bydła - biznes

Post autor: fiona45 »

W takiej hodowli bydła na pewno będzie potrzebna pszenica do jedzenia dla zwierząt. Warto tutaj wziąć pod uwagę pszenicę ozima https://www.syngenta.pl/uprawy/zboza/pszenica-ozima , co z uprawy pozostanie to można zawsze sprzedać do młynów itp, bo gatunek bardzo dobry. Odmiany pszenicy ozimej dostosowane do różnych warunków glebowo-klimatycznych naszego kraju.
Awatar użytkownika
Marysia76
Posty: 192
Rejestracja: 19 lip 2019, 10:12

Re: Hodowla bydła - biznes

Post autor: Marysia76 »

Hodowla bydła to na pewno świetny pomysł na biznes, a właśnie takiego pomysłu szukam. Ostatnio natknąłem się na pomysł, otwarcie pieczarkarni. Cały sprzęt można kupić w jednym miejscu, znalazłem firmę Lucky Grower http://luckygrower.com/blanszownik-tasm ... -btz-1200/ i zastanawiam się, czy by w to nie wejść, co Wy o tym myślicie?
Awatar użytkownika
lilkka22
Posty: 104
Rejestracja: 27 gru 2018, 11:04

Re: Hodowla bydła - biznes

Post autor: lilkka22 »

Na pewno jest to dobry biznes, tymbardziej gdy twoja hodowla ma podpisany kontrakt z ubojnią, polecam takie biznesy prowadzić na spółcę którą mozesz kupic tutaj https://sprzedajspolke.pl/ i dzięki temu mieć mniejszy podatek dochodowy co się na prawdę będzie liczyć ponieważ ten podatek przy kontrakcie będzie naprawdę spory.

jak ustawić piec na ekogroszek hef
Awatar użytkownika
awoli
Posty: 156
Rejestracja: 27 maja 2019, 19:39

Re: Hodowla bydła - biznes

Post autor: awoli »

Przy prowadzeniu takiej firmy warto zadbać nie tylko o to, aby woda, którą podjemy zwierzętom nie była skażona, ale również, aby przez naszą działalność nie zostały zatrute okoliczne ujęcia. Właśnie dlatego warto sobie zerknąć tutaj https://hamilton.com.pl/oferta/badania- ... ania-wody/ . Macie tam namiar na akredytowane laboratorium, które między innymi zajmuje się badaniami wody.
maśa

Re: Hodowla bydła - biznes

Post autor: maśa »

Outsourcing będzie dobrą opcją pomocy w biznesie, tutaj https://bizneo.pl/info,ac108/kiedy-wart ... u-kadr,983 piszą o tym na czym polega outsourcing kadr i płac, u mnie w firmie sam to rozważam bo jednak nie daję rady się tym sam zajmować a jest coraz więcej pracy.
świnia

Re: Hodowla bydła - biznes

Post autor: świnia »

Konkretnych produktów nie polecę - ale znam coś, co się może hodowcom bydła przydać.
Na przykład mieszalniki pasz albo wagi inwentarzowe. Szybciej zorganizuje się karmienie, dokładnie można sprawdzić jak przybierają na masie poszczególne sztuki. Te i wiele innych urządzeń można sobie zamówić na https://wagi-czekala.pl/ - a przy okazji poczytać i dowiedzieć się interesujących rzeczy na temat budowy specjalistycznego wyposażenia. Warto zaznaczyć, że wiele z tych maszyn wykonuje się według indywidualnych wytycznych, dostosowuje do konkretnych potrzeb.
Paweł

Re: Hodowla bydła - biznes

Post autor: Paweł »

Patrząc na popyt na mięso w naszym kraju, myślę, że to opłacalny biznes. Jednak jest tyle standardów, które trzeba spełniać, że na pewno nie jest to łatwe zajęcie. Do tego sam wiem, że czasami zdarzają się usterki sprzętu i trzeba szukać części rolnicze sklep internetowy, żeby móc kontynuować pracę, która tak naprawdę nie może czekać.
zośka

Re: Hodowla bydła - biznes

Post autor: zośka »

a zastanawialiście się kiedyś czy na przykład oświetlenia w oborze jest odpowiednio dobrane do tego Jakie zwierzęta są w danej oborze hodowane Byłam ostatnio w hodowli małych kurcząt i było tam bardzo specyficzne światło stąd moje zastanowienie i zainteresowanie tym tematem
ćma255

Re: Hodowla bydła - biznes

Post autor: ćma255 »

Warto też wiedzieć, że dużo osób przechodzi ostatnio na bycie wege, dlatego warto w gospodarstwie mieć też rośliny, warzywa itd. A to trzeba szczególnie dbać, istnieje wiele czynników, które niszczą uprawy. Aby temu zapobiec można poczytać np. https://gliwiceonline.pl/2018100497738/ ... ungicydach.
Awatar użytkownika
patryczon
Posty: 69
Rejestracja: 15 sty 2020, 18:28

Re: Hodowla bydła - biznes

Post autor: patryczon »

Ja oprócz tego że mam hodowlę była to jeszcze uprawiam zboża na swoich polach. Teraz się zapoznaję z tym https://www.mojarola.pl/jak-rozpoznac-m ... -zwalczyc/ artykułem o walce z chorobami zbóż, niestety mnie one też dopadły, muszę szybko zacząć działać aby się to nie rozlało na całą plantację.
Grześ2

Re: Hodowla bydła - biznes

Post autor: Grześ2 »

Ja właśnie w swoim gospodarstwie zajmuje się produkcja zwierzęcą i oprócz bydła mam jeszcze kury i króliki. Pasza zamawiam przez internet i polecam wam bardzo takie rozwiązanie. Jeżeli potrzebuje na przykład pasza dla przepiórek to wchodze na stronę firmy i zamawiam. Polecam
ODPOWIEDZ