Jak pomóc alkoholikowi?

Inne tematy.
Awatar użytkownika
Renti
Posty: 63
Rejestracja: 18 sty 2019, 16:03

Jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Renti »

Mieliście kiedyś problem z osobą uzależnioną od alkoholu w domu? Męża w ogóle nie da się namówić na leczenie. Już nawet groziłam, że się z nim rozwiodę, ale to nic nie daje. Przecież nie mogę go zostawić, bo nie ma bliskich, którzy by go wyciągnęli z tego dołka. Najlepszym wyjściem byłoby umieszczenie go w Ośrodku Wiosenna. To byłoby jedyne dobre rozwiązanie. Jednak jak go skłonić do leczenia?
Awatar użytkownika
gubinko
Posty: 76
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:19

Re: Jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: gubinko »

Mój brat był na leczeniu w ośrodku terapii Forest i po dwutygodniowym ciągu alkoholowym najpierw trafił na detoks a dopiero później po oczyszczeniu organizmu zaczął indywidualną terapię. Całe leczenie trwało około osiem tygodni ale było warto bo teraz zaczął nowa prace i cały czas regularnie chodzi na meetingi. Także nie ma co się zastanawiać tylko trzeba pojechać tam i poddać się leczeniu
Awatar użytkownika
Dimitra
Posty: 94
Rejestracja: 14 maja 2019, 21:56

Re: Jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Dimitra »

W Wiśle jest taki ośrodek prywatny Tratwa. Mają profesjonalne podejście do leczenia uzależnień, jest się tam pod opieką lekarzy a nie tylko terapeutów. No i wystawiają l4, nie trzeba załatwiać samemu osobno. Z tego co wiem to też oferuja najdłuższą taką terapię jaka jest dostępna
Awatar użytkownika
Anita
Posty: 151
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:24

Re: Jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Anita »

Niestety od alkoholu nietrudno sie uzależnić. Zanim zaczniemy sobie zdawac z tego sprawę -najczesciej juz dochodzi do powaznych uszczerbków na naszym zdrowiu. Warto niezwlocznie wybrac sie na leczenie alkoholizmu w odpowiednim osrodku. Ja moge polecic Medox w Nowym Modlinie bo pracują tam doswiadczeni lekarze ktorzy prowadza indywidualne programy leczenia.
Awatar użytkownika
Karola
Posty: 19
Rejestracja: 09 cze 2020, 15:19

Re: Jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Karola »

Alkoholikowi pomóc można dopiero wtedy jak sam tej pomocy chce. Tak było w przypadku mojego ojca.. dopóki twierdził, że nie ma żadnego problemu nie było mowy o jakiejkolwiek terapii... Dopiero jak spowodował wypadek dotarło do niego jak poważny ma problem i musi coś zrobić ze swoim życiem. Znalazłam ośrodek Detoks Fenix. Mają tam wykwalifikowany personel medyczny a terapia jest dopasowana bezpośrednio do pacjenta. Tata zdecydował się również na esperal.
Awatar użytkownika
Celestyna
Posty: 73
Rejestracja: 05 lis 2019, 18:36

Re: Jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Celestyna »

Akurat mamy wujka, którym się trzeba zająć, bo jak mieszkał sam to zaczął wpadać w alkoholizm. Najgorsze jest to, że nie potrafił się w ogóle powstrzymać. Teraz odrobinę się ograniczył z piciem, ale i tak potrzebuje specjalistycznego leczenia. Myśleliśmy żeby umieścić go w ośrodku terapii uzależnień Forest. To bardzo dobre miejsce, które wiele osób chwali za przyjazną atmosferę i komfortowe warunki. Dobrze, że wujek zgodził się na ten pobyt.
Awatar użytkownika
merynos
Posty: 53
Rejestracja: 17 maja 2019, 18:21

Re: Jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: merynos »

Pomóc alkoholikowi można na wiele sposobów, ale wydaje mi się że najbardziej skutecznym będzie przekonanie go do odwyku w jakimś ośrodku leczenia uzależnień. Bo jednak to nie jest takie proste skończyć z piciem i na pewno alkoholik nie będzie sam potrafił z tym skończyć. To też fajnie, że powstał taki Ranking ośrodków terapii z pomocą którego bez problemu znajdziemy taki ośrodek
Awatar użytkownika
rybitwa
Posty: 49
Rejestracja: 09 cze 2019, 11:19

Re: Jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: rybitwa »

Alkoholik przede wszystkim musi chcieć się leczyć. Nie da się go do tego zmusić. Ja polecam zasugerować Poznanie: https://poznanie-psychoterapia.pl/ . Znajdziecie tam możliwość wzięcia udziału w terapii uzależnień.
Awatar użytkownika
melike
Posty: 41
Rejestracja: 01 kwie 2019, 10:43

Re: Jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: melike »

Jeśli chcesz pomóc alkoholikowi - zaproponuj mu terapię. Tutaj https://medi-life.pl/zakres-swiadczen/p ... chicznego/ masz namiary na poradnię zdrowia psychicznego. Na miejscu przyjmują specjaliści z zakresu psychiatrii i psychologii. Jestem pewna, że będą potrafili pomóc osobie uzależnionej. Ty też możesz skorzystać tam z terapii - terapia rodzin osób uzależnionych jest także bardzo istotna.
Awatar użytkownika
Sofia
Posty: 49
Rejestracja: 15 kwie 2019, 10:53

Re: Jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Sofia »

Po prostu daj mu poczytać najpierw o skutkach alkoholizmu a potem o zaletach odstawienia (https://nasz-gabinet.pl/zalety-skutki-i ... ch-dniach/) i niech sam zadecyduje co wybierze w swoim życiu...nie zmusisz alkoholika do leczenia. Musi sam chcieć. To prawdziwe, ale przykre :(

pyłek kwiatowy działanie
Awatar użytkownika
kitka
Posty: 52
Rejestracja: 05 gru 2019, 12:34

Re: Jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: kitka »

Detoks alkoholowy to odtrucie organizmu z toksyn pochodzących z alkoholu etylowego. Jest to także sposób na uzupełnienie niedoborów elektrolitów, soli mineralnych i witamin oraz złagodzenie fizycznych objawów związanych z zespołem abstynencyjnym. Polecam zajrzeć na stronę https://www.medycznydetox.pl/ gdzie dowiecie się więcej na ten temat.
Słówko

Re: Jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Słówko »

Detoks alkoholowy to jeden ze sposobów leczenia alkoholizmu, w połączeniu z terapią faktycznie pomagają pokonać nałóg. Warto wybrać ośrodek Forest bo pracują tam specjaliści, którzy nie raz już pomogli wielu ludziom pokonać ich słabości i nałogi.
Śnieżka

Re: Jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Śnieżka »

Najważniejszą sprawą jest znalezienie profesjonalnej pomocy. Trzeba mieć świadomość, że alkoholizm to choroba i wymaga leczenia. Warto zacząć od https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/od ... alkoholowy . I pamiętaj bez chęci i świadomości problemu osoby uzależnionej nie da się jej pomóc.
Małgosia

Re: Jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Małgosia »

Ośrodek leczenia uzależnień we Wrocławiu pomaga w takich sytuacjach. Można też liczyć na pomoc i terapię dla osób współuzależnionych, takich, które żyją z osobą uzależnioną. Uważam, że warto przekonać osobę, która ma problem na terapię, specjaliści będą wiedzieli jak pomóc z problemem.
Jańko

Re: Jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Jańko »

gubinko pisze: ↑21 sty 2020, 10:21 Mój brat był na leczeniu w ośrodku terapii Forest i po dwutygodniowym ciągu alkoholowym najpierw trafił na detoks a dopiero później po oczyszczeniu organizmu zaczął indywidualną terapię. Całe leczenie trwało około osiem tygodni ale było warto bo teraz zaczął nowa prace i cały czas regularnie chodzi na meetingi. Także nie ma co się zastanawiać tylko trzeba pojechać tam i poddać się leczeniu
Też słyszałem dobre opinie o tym ośrodku

---
http://sobir.pl/
łucja

Re: Jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: łucja »

Przed rozmową z chorym warto odpowiednio się przygotować, aby przedstawić mu ewentualne rozwiązania. Dobrze Cię rozumiem, do alkoholika trzeba naprawdę uzbroić się w cierpliwość. Możesz zaproponować mu np. wszycie Esperalu we Włocławku. Wszywka alkoholowa Esperal jest lekiem podawanym pod skórę, który sprawia, że znacznie trudniej metabolizowany jest alkohol. Polecam poczytać więcej na ten temat, być może to akurat okaże się skutecznym rozwiązaniem dla Twojego męża.
Przemysław

Re: Jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Przemysław »

W takich przypadkach najlepszym wyborem byłoby postawienie na najlepszą opiekę lekarską. Co do zwalczania kaca, najlepsze specyfiki znajdziecie na stronie https://ktomalek.pl/srodki-na-kaca/k-104/1 więc śmiało tam zajrzyjcie już teraz tam zajrzyjcie i przekonajcie się, jak zwalczyć kaca najszybciej.
krzyś89

Re: Jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: krzyś89 »

Podczas leczenia alkoholizmu warto uzbroić się w cierpliwość. Zdecydowanie nie jest to łatwy proces. Jednak szkoda patrzeć jak ktoś dla nas bliski marnuje sobie życie przez alkohol. Też poleciłbym, jak już wyżej wspomniano, opcję wszywki alkoholowej. Na pewno wiele przydatnych informacji na ten temat znajdziesz na https://gabinetchirurgiczny.com/esperal ... -garwolin/. Zaszycie pomogło wielu osobom pokonać nałóg.
Sławka

Re: Jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Sławka »

Przykro mi, że znalazłaś się w takiej sytuacji. Niestety coraz więcej ludzi popada w alkoholizm. Sama znam co najmniej dwie osoby, które są w trakcie leczenia. Jeśli zostawisz męża samemu, to prawdopodobieństwo tego, że sam upora się z nałogiem, jest znikome. Co do samego leczenia, też najwięcej pozytywnych opinii słyszałam na temat wszywki alkoholowej w Łodzi. Zanim jednak zdecydujecie się na konkretne rozwiązanie, lepiej poszukać w sieci informacji o danej placówce.
łódeczka

Re: Jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: łódeczka »

Na początku powinnaś przede wszystkim zmotywować męża do podjęcia walki z alkoholem. Jeżeli on nie widzi takiej potrzeby, to każde leczenie będzie nieskuteczne. Jeżeli sytuacje spożywania dużej ilości alkoholu pojawiają się u Twojego męża cyklicznie myślę że powinniście pomyśleć nad leczeniem farmakologicznym. Czy słyszeliście o odtruwaniu alkoholowym w Poznaniu?. Jest to błyskawiczna detoksykacja organizmu, być może będzie bardzo pomocna dla Twojego męża. Zachęcam Cię do zgłębienia tematu.

drutex opinie
Adaś75

Re: Jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Adaś75 »

Małgosia pisze: ↑02 kwie 2021, 10:07 Ośrodek leczenia uzależnień we Wrocławiu pomaga w takich sytuacjach. Można też liczyć na pomoc i terapię dla osób współuzależnionych, takich, które żyją z osobą uzależnioną. Uważam, że warto przekonać osobę, która ma problem na terapię, specjaliści będą wiedzieli jak pomóc z problemem.
Takich ośrodków jest naprawdę wiele. W każdym większym mieście można trafić na taki ośrodek.
_______________________________
Adwokat Jelenia Góra
ODPOWIEDZ