Jak uchronić się przed zwolnieniem z pracy

Inne tematy.
Awatar użytkownika
Renti
Posty: 63
Rejestracja: 18 sty 2019, 16:03

Jak uchronić się przed zwolnieniem z pracy

Post autor: Renti »

Już dwa razy zdarzyło mi się, że zostałam zwolniona z pacy nie z mojej winy. Raz była zła sytuacja ekonomiczna zakładu, a drugi to jakaś likwidacja stanowisk. Teraz mam trzecie stałe zatrudnienie i chciałabym uniknąć ponownie takiej sytuacji. Czy mogę się w jakiś sposób przed tym zabezpieczyć finansowo?
Ostatnio zmieniony 26 lut 2019, 19:14 przez Renti, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zagora
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2019, 16:04

Re: Jak uchronić się przed zwolnieniem z pracy

Post autor: Zagora »

Najlepszym wyjściem z takiej sytuacji jest oszczędzanie. Nie jest to łatwe, ale ja tak na przykład robię. W taki staroświecki sposób notuję sobie na kartce, co muszę w danym tygodniu czy miesiącu kupić. Odrzucam wszystkie swoje zachcianki i dzięki temu grosz do grosza odkładam „na czarną godzinę”. Po prostu wydaję z kąta pieniądze tylko na najważniejsze potrzeby. Tu jest fanie to przedstawione https://spiralazadluzenia.pl/wnioski-po ... sowym.html . Dzięki oszczędzaniu nie zaskoczy mnie żaden kryzys finansowy.
Awatar użytkownika
arket_ingage
Posty: 7
Rejestracja: 17 kwie 2020, 14:13

Re: Jak uchronić się przed zwolnieniem z pracy

Post autor: arket_ingage »

Ciężka sprawa, to często nie zależy od pracownika. Zwłaszcza teraz w tym trudnym okresie zwolnienia sypią się jak szalone... ale nie ma czemu się dziwić. Od ilości pracowników zależy też termin wprowadzenia w życie nowej ustawy o Pracowniczych planach kapitałowych. Prowadzenie PPK we Wrocławiu jest już mozliwe dzieki biurom rachunkowym. Niektore przedsiębiorstwa juz to wprowadziły dla swoich pracowników, inne mają czas do 2021. Ponoć to bardzo dobry system oszczędzania, przekonamy się :-)
Awatar użytkownika
awoli
Posty: 156
Rejestracja: 27 maja 2019, 19:39

Re: Jak uchronić się przed zwolnieniem z pracy

Post autor: awoli »

Jeśli uważasz, że pracodawca niesłusznie Cię zwolnił lub próbuje zwolnić, to znajdź numery - państwowa inspekcja pracy infolinia (PIP kontakt) i porozmawiaj z nimi na ten temat. Przekonasz się czy masz rację czy też nie i czy pracodawca w ogóle ma prawo Cię zwolnić.
Awatar użytkownika
lila23
Posty: 21
Rejestracja: 05 wrz 2020, 19:45

Re: Jak uchronić się przed zwolnieniem z pracy

Post autor: lila23 »

Jeżeli obawiasz się utraty pracy i stałego źródła dochodu to zdecydowanie polecam Ci zainteresować się tematem oszczędzania. Uważam, że fundusz oszczędnościowy to bardzo korzystne rozwiązanie. Warto się zabezpieczyć
ODPOWIEDZ