jaka szkoła

Inne tematy.
Awatar użytkownika
Branka
Posty: 115
Rejestracja: 04 sty 2019, 15:17

jaka szkoła

Post autor: Branka »

sama ostatecznie zdecydowałam się na kierunek menedżer imprez kulturalnych i sportowych: http://www.wszop.edu.pl/kierunki-studio ... 314,54,259 mam nadzieję, że się dostanę bo kierunek to super sprawa. Chcę szukać pracę w agencjach eventowych i impresariatach, urzędach miast i gmin, klubach sportowych, instytucjach kultury i nowoczesnych obiektach widowiskowo-sportowych.
Marina
Posty: 426
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:17

Re: jaka szkoła

Post autor: Marina »

Sądzę, że ucząc się na takim kierunku przyda Ci się również dobra znajomość języka angielskiego. Dlatego też warto od razu zapisać się na jakiś profesjonalny kurs językowy. Może być on w formie on-line, na przykład na stronie https://www.speak-up.pl/angielski-online możesz zapoznać się z ofertą szkoły językowej SPEAK-UP, która między innymi takie właśnie kursy organizuje, polecam ;)
Awatar użytkownika
kizia45
Posty: 305
Rejestracja: 04 kwie 2019, 22:28

Re: jaka szkoła

Post autor: kizia45 »

Dobrze jest także zaopatrzyć się wcześniej w książki. Na stronie https://sklep.nowaera.pl/ znajdziesz rabaty na wszystkie dostępne pozycje książkowe, jeszcze przed pierwszym września! Pomyśl o tym już teraz i kup swojemu dziecku, wszystkie wymagane podręczniki! Dodatkowo znajdziesz tam różne pomoce naukowe. :D
Awatar użytkownika
rybitwa
Posty: 49
Rejestracja: 09 cze 2019, 11:19

Re: jaka szkoła

Post autor: rybitwa »

Najlepiej taka, która da duże perspektywy na światowe życie. Trzeba zadbać o wysoki poziom edukacji oraz wiele rozwijających dodatkowych zajęć. Słyszałam o Szkole Europejskiej w Łodzi https://szkolaeuropejska.pl/ , która oferuje wiele kursów, prowadzi szkołę podstawową oraz liceum nawet w języku angielskim.
Awatar użytkownika
zira
Posty: 17
Rejestracja: 09 cze 2019, 11:33

Re: jaka szkoła

Post autor: zira »

Moje dziecko chodzi do ,,te vizji" w Warszawie. Ja w ogóle wychodzę z założenia, że niepubliczne szkoły mają tą przewagę nad państwowywmi, że mogą pozwolić sobie na mniejsze grupy w klasach czy ciekawsze zajęcia pozalekcyjne. Ja nie pamiętam, żeby w mojej podstawówce było cokolwiek organizowane ponad program nauczania :)
Awatar użytkownika
Karina
Posty: 24
Rejestracja: 22 lip 2019, 14:45

Re: jaka szkoła

Post autor: Karina »

A czy są tu może osoby, które aktualnie tak, jak ja szukają noclegów/stancji we Wrocławiu od października?
Zastanawiam się nad tymi mikroapartamentami w las.com.pl, które wyglądają na rewelacyjne pod każdym względem. Nawet cena, jak za taki standard, jest naprawdę kusząca! I to, że na terenie akademika jest cała społeczność też kusi. To rzeczywiście jest tak blisko Politechniki i Uniwerku?
Awatar użytkownika
obenka
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2019, 13:31

Re: jaka szkoła

Post autor: obenka »

Posyłając dziecko do szkoły od razu warto pomyśleć o odpowiedniej polisie. Wiadomo, jak to w szkole dzieci narażone są na różne urazy, chociażby podczas zabawy. Warto najpierw poznać kilka ważnych rzecz, na temat polisy nnw. Tutaj https://polisoteka.pl/ubezpieczenie-nnw ... o-obejmuje znajdziesz artykuł, który może okazać się bardzo przydatny.
Awatar użytkownika
amelka_3
Posty: 11
Rejestracja: 15 maja 2019, 5:47

Re: jaka szkoła

Post autor: amelka_3 »

To jaką szkołę czy studia wybrać zależy od naszych zainteresowań i tego, co chcemy robić w przyszłości. Ja od zawsze wiedziałam, ze chcę być pielęgniarką i w tym też kierunku się kształciłam ( na Mazowieckiej Uczelni Medycznej w Warszawie). Wysoki poziom, niewygórowane czesne, ciekawe zajęcia i doświadczeni wykładowcy.
Awatar użytkownika
robbastin
Posty: 319
Rejestracja: 05 maja 2019, 16:35

Re: jaka szkoła

Post autor: robbastin »

Jeżeli nie wiecie jakie przedszkole prywatne w warszawie wybrać, to polecam zainteresować sie tą placówką : http://szkrabki.pl/ Myślę, że pracują tam świetni pedagodzy, którzy będą mieli odpowiednie podejście do waszych dzieci. Warto wybrać mądrze pierwszą instytucję dla swojego maluszka.
Awatar użytkownika
kodak
Posty: 114
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:55

Re: jaka szkoła

Post autor: kodak »

Jeśli będziecie miały problem ze znalezieniem wszystkich książek to polecam tę księgarnie https://www.taniaksiazka.pl/wydawnictwo/nowa-era. Jest tam wiele podręczników które bywają niedostępne w innych miejscach albo można poszukać używane i kupić jeszcze taniej
Awatar użytkownika
czownek
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2019, 13:30

Re: jaka szkoła

Post autor: czownek »

Warto też wybrać liceum, w którym nauczyciele dobrze przygotują do matury. Trzeba o to zadbać. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha ma dobre opinie. W tym liceum uczniowie się uczą języków także na zajęciach dodatkowych i mają spercjalny program nauczania skoncentrowany właśnie na maturze.
Awatar użytkownika
lajw
Posty: 90
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:47

Re: jaka szkoła

Post autor: lajw »

Tak naprawdę bez względu na to do jakiej szkoły poślesz swoje dziecko będzie trzeba je ubezpieczyć. Wiadomo jak to nasze żywe srebra w takim miejscu narażone są na różnego typu urazy i nieprzewidziane wypadki. Dlatego warto zajrzeć tutaj https://polisoteka.pl/ubezpieczenie-nnw ... stsze-mity , gdzie znajdziesz informacje na ten temat. Taka wiedza może się przydać szczególnie przed pierwszym zebraniem w nowym roku szkolnym.
Awatar użytkownika
molinkapol
Posty: 106
Rejestracja: 27 gru 2018, 10:39

Re: jaka szkoła

Post autor: molinkapol »

Jeżeli chodzi o szkołę to na pewno warto bedzie zainteresować sie ofertą jaką przedstawia strona https://www.taniaksiazka.pl/autor/dariusz-witowski Znajdziesz tutaj bardzo dużo ciekawych ofert które warto będzie przejrzeć. Ja sama będę robić tutaj zakupy, mój syn w tym roku idzie do matury.
Awatar użytkownika
frocia
Posty: 61
Rejestracja: 19 kwie 2019, 18:46

Re: jaka szkoła

Post autor: frocia »

A jak z nauką angielskiego u was? Bo ja zdecydowanie muszę się podszkolić. Myślę o czymś takim jak https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-a ... ywidualne/ , bo to jednak bardziej efektywny sposób. No chyba, że jakaś mała grupa, też jest tam taka możliwość. Można po prostu dla siebie wybrać najlepszą opcję, a o to w sumie chodzi.
Awatar użytkownika
Sharon
Posty: 66
Rejestracja: 17 cze 2019, 14:08

Re: jaka szkoła

Post autor: Sharon »

Jeżeli wybierasz podstawówkę to zwróć szczególną uwagę na świetlice. Muszą być one odpowiednio wyposażone, aby były bezpieczne dla maluchów. Na przykład takie meble https://www.mojebambino.pl/603-swietlica są bardzo solidne i przy okazji estetyczne w sam raz dla dzieci. W szkole mojego dziecka właśnie takie są.
Jeśli pomagasz komuś, komu chcesz pomóc, to nie jest to nic wielkiego.
Awatar użytkownika
Terenia08
Posty: 106
Rejestracja: 10 lut 2019, 16:26

Re: jaka szkoła

Post autor: Terenia08 »

Gdybym mogła z chęcią wróciłabym znowu do czasów studenckich :D To był świetny czas i nigdy nie czułam się tak dobrze jak właśnie studiując. To co mogę doradzić w związku z tym, to żeby w czasie studiów zamieszkać w akademiku (mieszkanie dla studenta Kraków). W takich miejscach studia wyglądają całkiem inaczej i można zebrać więcej pozytywnych doświadczeń i poznać wiele ciekawych osób.
Awatar użytkownika
Eliza111
Posty: 189
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:06

Re: jaka szkoła

Post autor: Eliza111 »

Bardzo fajna szkoła języka angielskiego kurs metodą callana http://callan.opole.pl/ tutaj na stronie macie opisaną tą metodę oraz kontakt do szkoły. Nauczycie się języka o wiele szybciej i wyjdzie was to dużo taniej. Naprawdę super opcja polecam serdecznie.
Awatar użytkownika
Olkka
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2019, 13:27

Re: jaka szkoła

Post autor: Olkka »

Ja mogę polecić szkołę tutlo. Oferują lekcje online co jest bardzo wygodne bo nie tracisz czasu do dojazdy:) Ja się z nimi uczę już kilka miesięcy i jestem bardzo zadowolona z postępów;)
Awatar użytkownika
kizia45
Posty: 305
Rejestracja: 04 kwie 2019, 22:28

Re: jaka szkoła

Post autor: kizia45 »

A zastanawialiście się nad podjęciem edukacji w jakimś konkretnym kierunku? Jeśli wciąż nie wiecie jaka uczelnia byłaby w waszym odczuciu najlepsza, polecam skorzystać z http://www.pswbp.pl/ gdzie znajdziesz wiele propozycji oraz możliwości na zdobywanie wiedzy :)
Awatar użytkownika
fotografka
Posty: 10
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:00
Kontakt:

Re: jaka szkoła

Post autor: fotografka »

W mojej ocenie czasy "klasycznej edukacji" dobiegają końca. Dziś liczą się konkretne umiejętności. Teraz schemat dobrze się ucz -> idź na studia -> znajdź dobrą pracę już nie działa. Może lepiej wykorzystać ten czas na zdobywanie doświadczenie zawodowego. Pracy jest bardzo dużo, wystarczy się zainteresować i chcieć. W sieci znajdziecie mnóstwo materiałów o pracy zdalnej (np. tutaj). Dzięki takiej formie zatrudnienia możecie jednocześnie się uczyć i zdobywać pieniądze oraz doświadczenie.
Awatar użytkownika
Celestyna
Posty: 73
Rejestracja: 05 lis 2019, 18:36

Re: jaka szkoła

Post autor: Celestyna »

Bardzo ważna jest edukacja od samego początku i to jak dziecko będzie sobie radzić w przyszłości, zależy już od pierwszych dni w przedszkolu. Dlatego muszę się dobrze zastanowić gdzie wysłać swojego synka. Najprawdopodobniej będzie to prywatna placówka, ponieważ do takich mam większe zaufanie. Z opinii innych rodziców wnioskuję, że idealnym miejscem byłoby przedszkole Fiqmiku https://fiqmiku.pl/ .
Awatar użytkownika
Dancer2
Posty: 32
Rejestracja: 22 mar 2019, 13:58

Re: jaka szkoła

Post autor: Dancer2 »

Wybierz taką szkołę, gdzie jest odpowiednie wyposażenie. A dotyczy to zwłaszcza dzieci. W szkole moich pociech zainwestowali w meble z tego serwisu https://mojebambino.pl/ . Dzieci są bardzo zadowolone, bo od razu odświeżyło to nudne wnętrze szkoły. Jak najbardziej polecam.
Błąd rzadko leży w miłości.
Awatar użytkownika
AbiUbu
Posty: 35
Rejestracja: 23 gru 2019, 11:41

Re: jaka szkoła

Post autor: AbiUbu »

Ja z kolei szukam czegoś na wyższym poziomie. Obroniłem się w zeszłym roku i nie to, że brakuje ofert, niemniej o coś naprawdę ciekawego jest ciężko. Myślę, żeby może zrobić jeszcze np. studia podyplomowe księgowość Kraków, to będzie prościej o atrakcyjną ofertę.
Awatar użytkownika
Anita
Posty: 151
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:24

Re: jaka szkoła

Post autor: Anita »

Teraz ze wzgledu na dynamiczne zmiany w prawie podatkowym , coraz wiecej potrzeba osob zaznajomionych z sytuacją prawną - szczegolnie potrzebuja takich osób firmy i instytucje publiczne. Warto wybrac studia podatkowe , dzieki ktorym odpowiednio przygotujemy sie do dobrzepłatnej pracy w przyszlosci. Co ciekawsze, w trakcie studiow bedziemy mogli zaczerpnac wiedzy bezposrednio od osob stanowiacych prawo podatkowe
Awatar użytkownika
rea
Posty: 66
Rejestracja: 07 lis 2019, 14:34

Re: jaka szkoła

Post autor: rea »

A gdzie przykładowo polecacie zapisać się na korepetycje z matematyki? Bo myślę, że o takich rzeczach warto wiedzieć. W końcu nie każdy specjalizuje się w jednym tym samym przedmiocie. Ja słyszałam ostatnio coś o https://matmadlaciebie.pl . Ponoć u nich można liczyć na efektywną pomoc i ceny są atrakcyjne.
Awatar użytkownika
AbiUbu
Posty: 35
Rejestracja: 23 gru 2019, 11:41

Re: jaka szkoła

Post autor: AbiUbu »

Warto wybierać szkołę średnią już pod kątem tego, jakie podejmiemy studia. O ile w przypadku zawodówki nie ma takiego problemu, to w pozostałych przypadkach ciężko znaleźć bez tego pracą. Stąd wybór szkoły i profilu powinien uwzględniać w jakiś sposób dziedzinę, którą później chcemy studiować. Jeżeli mierzymy np. w informatyka studia dzienne Kraków, to najlepiej iść też do informatycznego technikum.
Awatar użytkownika
rollpo
Posty: 100
Rejestracja: 29 kwie 2019, 14:50

Re: jaka szkoła

Post autor: rollpo »

rea pisze: ↑30 gru 2019, 5:22 A gdzie przykładowo polecacie zapisać się na korepetycje z matematyki?
Miałam podobny problem jeśli chodzi o biologię. Dość długo szukałam korepetycji aż skończyło się na tym że zamówiłam książki które same są wstanie przygotować mnie do matury z biologii https://www.taniaksiazka.pl/teraz-matur ... 95538.html
Awatar użytkownika
ectatend
Posty: 11
Rejestracja: 27 lut 2020, 12:03

Re: jaka szkoła

Post autor: ectatend »

Sprawdź przedszkole Józefów jeśli szukasz prywatnej placówki. Warto jest postawić na sprawdzone miejsce.
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 68
Rejestracja: 31 mar 2019, 8:39

Re: jaka szkoła

Post autor: kasiunia »

Część osób nie planuje w ogóle dalszego kształcenia i pozostaje na poziomie szkoły średniej czy zawodowej. Jest jednak także wiele osób , które podejmują studia wyższe .Córka koleżanki zawsze miała predyspozycje i wyrażała zainteresowanie pracą w księgowości więc właśnie finanse i rachunkowość wydają się być właściwym dla niej kierunkiem studiów. Pozostało w zasadzie pytanie o wybór uczelni i postawiła na Akademię Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie.
Awatar użytkownika
Eliza111
Posty: 189
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:06

Re: jaka szkoła

Post autor: Eliza111 »

Wybiera się ktoś na studia na kierunku https://www.cb.szczecin.pl/kierunek-stu ... ewnetrzne/ bezpieczeństwo wewnętrzne? A może już ktoś z was studiuje tam? Dajcie znać cy warto wybrać ten kierunek bo wydaje się naprawdę ciekawy i interesujący. Myślę tez że jest przyszłościowy.

fenix bc30
Awatar użytkownika
kizia45
Posty: 305
Rejestracja: 04 kwie 2019, 22:28

Re: jaka szkoła

Post autor: kizia45 »

Nauka dla każdego dziecka jest inna. Niektóre dzieci nie mają z nią trudności, a dla innych są przedmioty nie do przejścia. Wszystkie z nich na pewno skorzystają jednak ze strony https://www.dlaucznia.pl/ na której znajdą wysokiej jakości treści dopasowane do ich potrzeb naukowych oraz klasy. Z ich aplikacją zdobędą potrzebną wiedzę i powtórzą ją w dowolnym momencie!

nasa koszulka
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 247
Rejestracja: 07 gru 2019, 18:24

Re: jaka szkoła

Post autor: Kamilla36 »

Przy wyborze szkoły faktycznie trzeba zwracać uwagę na wszystko. Dla mnie bardzo ważne jest aby nauczyciele mieli odpowiednie podejście do moich dzieci. Warto też zwrócić uwagę z jakich pomocy edukacyjnych korzystają. Te ze strony: https://edusklep.pl/category/szkola-pod ... -logopedia są bardzo dobre.
Awatar użytkownika
rea
Posty: 66
Rejestracja: 07 lis 2019, 14:34

Re: jaka szkoła

Post autor: rea »

Trzeba chodzić do szkoły, trzeba się uczyć. A dzisiaj mamy wiele możliwości, nawet do indywidualnej nauki. Bo chociażby możemy znaleźć strony https://www.nowaera.pl/oferta-edukacyjn ... matematyka , gdzie kupicie różnorodne podręczniki do nauki z danych przedmiotów.
Awatar użytkownika
Paltuska
Posty: 90
Rejestracja: 07 paź 2019, 21:36

Re: jaka szkoła

Post autor: Paltuska »

Dla dzieci oczywiście to co najlepsze, ja tym się zawsze kieruje. Wybierając szkołę już wiele można fajnego zaoferować dzieciom jeżeli chodzi o ich rozwój. Wybrałam prywatną, Te Vizje. Fajne zajęcia, mili nauczyciele no i co najważniejsze kompetentni... Przy pandemii super sobie poradzili muszę przyznać, zajęcia online są robione zgodnie z harmonogramem i sprawdzają się :)
Awatar użytkownika
renia
Posty: 40
Rejestracja: 12 paź 2019, 13:37

Re: jaka szkoła

Post autor: renia »

Moja córka od dzieciństwa lubiła komputery , smykałkę do różnych oprogramowań odziedziczyła po tacie. Teraz jest już w szkole średniej i dalej fascynuje się tym przedmiotem . Kupiła sobie książkę " Informatyka 1. Podręcznik do 1 klasy liceum i technikum. Zakres podstawowy " w tym sklepie tutaj https://www.taniaksiazka.pl/wydawnictwo/wsip . W podręczniku są do wyboru dwa języki programowania: Python i C++.
Awatar użytkownika
lekarzidiagnoza
Posty: 57
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:55

Re: jaka szkoła

Post autor: lekarzidiagnoza »

Jeśli wybieramy liceum w Warszawie to zdecydowanie warte polecenia jest to - Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha to świetna szkoła średnia w której zarówno języki jak i inne przedmioty ważne dla przyszłej edukacji zawsze są na pierwszym miejscu. Nauczyciele, uczniowie oraz rodzice współpracują tam razem, ważne w przypadku ewentualnych problemów reagować szybko zarówno wychowawczych jak i tych lekcyjnych.
Awatar użytkownika
halina17
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2020, 19:43

Re: jaka szkoła

Post autor: halina17 »

Moje dzieci w ostatnim czasie miały mało ruchu, bo spędzały dużo czasu w domu. Po rozmowie z nimi zapisałam ich na brazylijskie jiu jitsu https://carlsongracie.pl/oferta/bjj-kids-grupa-i/. Na razie chętnie chodzą na zajęcia i się świetnie przy tym bawią. Nie wspomnę już o tym, że trochę schudli, więc na pewno pozytywnie to wpłynie na ich zdrowie.
Awatar użytkownika
adam-levine
Posty: 24
Rejestracja: 03 sty 2020, 12:23

Re: jaka szkoła

Post autor: adam-levine »

Czy ktoś wybiera się może na WSB? Zakończyła się już rekrutacja na studia wsb nlu 2020? Chodzi mi o informatykę! Słyszałem same dobre opinie i bardzo mi zależy się dostac
Awatar użytkownika
Eliza111
Posty: 189
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:06

Re: jaka szkoła

Post autor: Eliza111 »

Wiele osób zastanawia sie nad pedagogiką jako wyborem kształcenia. Sam ukończyłem i jeżeli uważacie, ze jest to Wasza droga w życiu to polecam wejść na studia pedagogiczne. Fantastyczna uczelnia, która pozwoliła mi sie rozwinąć .
Kicią

Re: jaka szkoła

Post autor: Kicią »

Jeśli chodzi o szkołę językową to również szukam czegoś fajnego i na ten moment zastanawiam się czy szkolenia językowe efs będą dobrym wyborem. Korzystał może ktoś z takiego programu http://www.szkolajezykowa-opole.pl/ofer ... opole.html i podzieli się swoim doświadczeniem? Z góry dziękuję, bo tak naprawdę każda informacja będzie dla mnie niezwykle ważna podczas wyboru
Awatar użytkownika
kizia45
Posty: 305
Rejestracja: 04 kwie 2019, 22:28

Re: jaka szkoła

Post autor: kizia45 »

Przede wszystkim, gdy wybór już zostanie określony, dobrze jest postawić na konkretne i bardzo świadome rozwiązania, które pozwolą osiągnąć coraz lepsze wyniki w nauce. Podstawą jest notowanie. Zeszyty od https://papierowo.pl/zeszyty_szkolne są przede wszystkim różnorodne i tematyczne, także bez problemu Twoje dziecko będzie mogło zapisywać wszystkie ważne informacje.
bałaganiara89

Re: jaka szkoła

Post autor: bałaganiara89 »

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha, tą szkołę średnią polecam każdemu z Warszawy i okolic. Bardzo dobrze przygotuje nas do matury, każdy wie jak bardzo spada zdawalność na tym najważniejszym egzaminie. Warto się przyłożyć, z pomocą takiego grona pedagogicznego jak tam, matura powinna być już tylko formalnością, oczywiście potrzebne są też chęci nas samych.

ustawienie rozrządu c 330
Awatar użytkownika
foxi
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2019, 7:34

Re: jaka szkoła

Post autor: foxi »

Jakie studia wybrać? - to pytanie nurtuje wielu młodych ludzi .Córka naszych znajomych postanowiła pójść w ślady matki i wybrała rachunkowość i finanse na uczelni w Warszawie. Jej matka a nasza przyjaciółka prowadzi swoje biuro rachunkowe więc po studiach córki będzie mieć fachową pomoc.
kąrolajna

Re: jaka szkoła

Post autor: kąrolajna »

Ja już w liceum wiedziałam, ze chcę studiować kierunek medyczny i takiej tez uczelni szukałam. Papiery złożyłam na Mazowiecką Uczelnię Medyczną https://mum.edu.pl/. Jestem obecnie na drugim roku na pielęgniarstwie. Super kadra, ciekawe zajęcia, sporo praktyki w renomowanych placówkach medycznych.
Kriiś

Re: jaka szkoła

Post autor: Kriiś »

bałaganiara89 pisze: ↑11 lis 2020, 23:17 Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha, tą szkołę średnią polecam każdemu z Warszawy i okolic. Bardzo dobrze przygotuje nas do matury, każdy wie jak bardzo spada zdawalność na tym najważniejszym egzaminie. Warto się przyłożyć, z pomocą takiego grona pedagogicznego jak tam, matura powinna być już tylko formalnością, oczywiście potrzebne są też chęci nas samych.
potwierdzam, to dobre liceum, chodziłem do nich do klasy dwujęzycznej z jez. angielskim, super opanowałem język dzięki liceum
uczeń32

Re: jaka szkoła

Post autor: uczeń32 »

Szukasz miejsca w przedszkolu dla swojego dziecka? Ja uważam że Przedszkole Świat Dziecka Konstancin jrst najlepszą miejscówka dla rozwoju dziecka w tych okolichach. Moje wszystkie dzieci tam uczęszczają i muszę przyznać że zauważam dużą różnice w ich rozwoju. Moje dziecko świetnie już zna angielski dzięki lekcjom w tym miejscu.
Boguś

Re: jaka szkoła

Post autor: Boguś »

czownek pisze: ↑30 sie 2019, 13:33 Warto też wybrać liceum, w którym nauczyciele dobrze przygotują do matury. Trzeba o to zadbać. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha ma dobre opinie. W tym liceum uczniowie się uczą języków także na zajęciach dodatkowych i mają spercjalny program nauczania skoncentrowany właśnie na maturze.
Maja tam internat dla zamiejscowych ?

---
http://sobir.pl/
Rązen

Re: jaka szkoła

Post autor: Rązen »

W rzeczywistości znalezienie inteligentnego nauczyciela z dowolnego przedmiotu może być bardzo trudne. Myślę, że trzeba włożyć wiele wysiłku w tym obszarze, aby osiągnąć zauważalny wynik. Zaufaj mi Wiem o tym sporo i jestem w tym dobry. Wiem, co mówię.
Lozenś

Re: jaka szkoła

Post autor: Lozenś »

Teraz dość trudno jest znaleźć wysokiej jakości i kompetentną edukację, a do tego naprawdę musisz bardzo mocno spróbować. Rozumiem to bardzo dobrze i dlatego korzystam z usług tych korepetytorów z buki. Doskonale wiedzą, jak i co należy zrobić, aby moje dziecko dorastało jako kompetentna i wykształcona osoba. Radzę się z nimi skontaktować.
Awatar użytkownika
Winiett
Posty: 87
Rejestracja: 15 sie 2019, 14:38

Re: jaka szkoła

Post autor: Winiett »

Pewnie też sporo zależeć będzie od tego gdzie koledzy i koleżanki się wybiorą, choć w młodym wieku może nie jest to aż tak istotne. Jak szukacie szkoły dla dziecka to koniecznie sprawdźcie Te Vizje na okopowej w Warszawie. Tu już można wysłać dziecko do przedszkola z angielskim i skończyć na liceum z międzynarodową maturą.
Śnieżka

Re: jaka szkoła

Post autor: Śnieżka »

Nie ma się co martwić, jeśli nasze dziecko uczęszcza do szkoły w małej miejscowości. Fundacja https://efc.edu.pl/programy/edukacja-inspiracja w programie Edukacja Inspiracja przyznaje granty nauczycielom z małych miejscowości na realizację autorskich projektów edukacyjnych w szkołach podstawowych. Uczestnicy programu wzmacniają swoje kompetencje zawodowe, odkrywają potencjał w uczniach, rozwijają ich zainteresowania. Razem z młodzieżą budują relacje w szkole oparte na partnerstwie i zaufaniu.
Awatar użytkownika
Martk2
Posty: 36
Rejestracja: 20 mar 2020, 18:05

Re: jaka szkoła

Post autor: Martk2 »

Może prywatna? Co wy na to? Dużo osób zastanawia się nad tym czy wybierać prywatną czy też publiczną szkołę dla swojego dziecka. Ja przemyślałam to sobie i wybrałam Te Vizje - więc szkołe prywatną z Gdańska gdzie moja córka ma bardzo dużo angielskiego, też matematyki i wiele innych dodatkowych zajęć, lekcji.
Małgosia

Re: jaka szkoła

Post autor: Małgosia »

W szkole, do której chodzi moja córka, mają świetną płachtę animacyjną i często z niej korzystają. Dzieciaki z podstawówki potrzebują nauki przez zabawę, bo to przecież jeszcze maluchy. Dobrze jest mieć nauczyciela, który to rozumie i sam ciągle wymyśla nowe rozwiązania, żeby uczniowie lubili naukę.
oliś0494

Re: jaka szkoła

Post autor: oliś0494 »

Pomyślałam, że podrzucę Wam tutaj informacje o propozycji kierunku jakim jest informatyka. Na uczelni AEH znajdziecie ofertę studiów w Warszawie. Jeśli zastanawialiście się nad takim wyborem to z czystym sumieniem polecam właśnie tą uczelnie - nie zawiedziecie się! Sprawdźcie sobie wszystko!
Maryśka

Re: jaka szkoła

Post autor: Maryśka »

Fundusze dla edukacji dziś, gdy wiele szkół cierpi na niedobory finansowe, są szczególnie ważne. Odpowiedzią na te palące potrzeby współczesnej szkoły jest działalność prowadzona przez różnorodne organizacje i fundacje, w tym między innymi oferowane przez nie granty na projekty edukacyjne. Między innymi przez https://efc.edu.pl/programy/edukacja-in ... edukacyjne
basieńka1

Re: jaka szkoła

Post autor: basieńka1 »

Trzeba też zakupić niezbędne do szkoły książki. W tym celu polecam odwiedzić księgarnię PWN. Trzeba przyznać, że wybór jest naprawdę bardzo duży - znajdziecie u nich najróżniejsze podręczniki, między innymi podręczniki klasa 7: https://ksiegarnia.pwn.pl/Podreczniki-s ... 346,k.html .

przewody niepalne
poli6

Re: jaka szkoła

Post autor: poli6 »

A tutaj https://efc.edu.pl/programy/horyzonty/m ... tow-i-burs już zaglądaliście? Jeśli nie, to myślę, że warto. Macie tam bowiem mapę szkół oraz internatów. Znajdziecie tam bowiem sporo cennych i praktycznych informacji, na temat Programu Stypendialnego Horyzonty. Jest tam bowiem wiele ciekawych informacji, które mogą się przydać.
Awatar użytkownika
Sportowwa
Posty: 42
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:29

Re: jaka szkoła

Post autor: Sportowwa »

Najlepsza oczywiście:) Jednak jaką wybrać? Myślę, że dobrym sposobem jest czytanie opinii o danej szkole, to powinno być najbardziej miarodajne. Prywatne szkoły też weźcie pod uwagę, ja do takiej zapisałam dziecko - Te Vizja Okopowa i przyznam, że lepszej wybrać nie mogłam
Wiśku

Re: jaka szkoła

Post autor: Wiśku »

Szkoła prywatna może? Co wy na to? Wybierając szkołe dla swojego dziecka warto i te wziąć pod uwagę. Przedszkola jak i szkoły podstawowe mogą tak zdecydowanie więcej zaoferować niż państwowe w moim mniemaniu. Macie może wybrane już szkoły dla swoich dzieci? Jeżeli nie to od siebie mogę polecić Te Vizje. Tu Te Vizja Okopowa to zarówno przedszkole, podstawówka, a nawet i liceum. Wszystko znajdziecie w jednym miejscu, więc nie trzeba będzie dziecku zmieniać środowiska.
mulan88

Re: jaka szkoła

Post autor: mulan88 »

To mi koleżanka przykładowo polecała Galileo. Nie wiem czy kojarzycie, ale ponoć jest to bardzo dobra szkoła podstawowa wrocław , która daje możliwość dzieciom edukacji, jak i rozwoju. Oni oferują ciekawie prowadzone zajęcia, które dostarczą dzieciom sporo wiedzy i radości, a także i umiejętności.
Gość

Re: jaka szkoła

Post autor: Gość »

Ja moje dziecko do szkoły prywatnej zapisałem bo chcę aby miało najlepszą edukację. Ale też trzeba pamiętać o ubezpieczeniu, tutaj https://beesafe.pl/ubezpieczenie-szkolne/ zobaczcie jakie składki niskie oferują, każdy będzie zadowolony.
Awatar użytkownika
kizia45
Posty: 305
Rejestracja: 04 kwie 2019, 22:28

Re: jaka szkoła

Post autor: kizia45 »

Każdy rodzic z pewnością chce jak najlepiej zadbać o swoje dziecko i jego bezpieczeństwo. Dlatego warto jest zadbać by miało ochronę podczas czasu w szkole jak i poza nią. W takim wypadku dobrze jest rozważyć opcję ubezpieczenia szkolnego. Tutaj ubezpieczenie szkolne znajdziesz więcej informacji co pozwoli podjąć Ci decyzję.
mijaa

Re: jaka szkoła

Post autor: mijaa »

Szkołę zawsze się wybierze, ale najważniejsze jest to, aby przede wszystkim to aby dobrze końcowe testy zdać. To one otworzą klucz na dalsze możliwości. Dlatego , aby lepiej się przygotować warto byłoby poznać lepiej na egzamin ósmoklasisty j. polski materiały, które dostępne są na stronie egzamin8.pl .
Gość

Re: jaka szkoła

Post autor: Gość »

Przy wyborze szkoły trzeba zwracać uwagę na wszystko. Ważne jest aby nauczyciele mieli odpowiednie podejście do dzieci. Można rónież zwrócić uwage z czego czerpia wiedzę. matfel.pl/product-pol-378431-Co-dzien-n ... owicz.html te stąd są mega dobre!
specjalistP

Re: jaka szkoła

Post autor: specjalistP »

Szkoła średnia, to już pomysł na przyszłość. Idąc do szkoły średniej trzeba sprawdzić jakich podręczników szkoła używa w celu nauczania, jeśli tych matfel.pl/product-pol-379195-Ciekawi-Sw ... ewicz.html to zdecydowanie jest to dobra szkoła!
ODPOWIEDZ