Ośrodek terapii uzależnień

Inne tematy.
Awatar użytkownika
gubinko
Posty: 76
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:19

Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: gubinko »

Czy znacie takie osoby, które są uzależnione od alkoholu? Jak wiadomo terapia dla osób uzależnionych od alkoholu uczyni tylko tego, Czym jest sama choroba. W dużej mierze koncentruje się na tym, jak żyć w trzeźwości i dba o swój rozwój. Dlatego warto zdecydować się na leczenie w ośrodku Terapii uzależnień Nefo. Wbrew pozorom najtrudniejszy etap Zaczyna się właśnie po zakończeniu leczenia, kiedy chorzy muszą przyzwyczaić się do nowego życia
Awatar użytkownika
robbastin
Posty: 319
Rejestracja: 05 maja 2019, 16:35

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: robbastin »

Żadne uzależnienie nie jest dla nas bezpieczne ani dobre. Dlatego należy jak najszybciej podjąć walkę z tym paskustwem. Tutaj : http://terapie.net.pl/nowe_uzaleznienia.html możecie liczyć na profesjonalna pomoc ze strony pracowników, którym zależy na tym, aby wyciągnąć nas z takiego dołu życiowego.
Awatar użytkownika
merynos
Posty: 53
Rejestracja: 17 maja 2019, 18:21

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: merynos »

Niestety każde uzależnienie jest w pewnym stopniu chorobą, z którą należy zgłosić się do specjalistycznego ośrodka. Z takim uzależnieniem nie poradzimy sobie sami. I to nie ważne czy jest to alkohol, leki, narkotyki czy nawet hazard. Każde uzależnienie należy leczyć, bo może się pogłębić i możemy nad nim nie panować. Bardzo dobrym Ośrodkiem, który zajmuje się leczeniem wszelakiego rodzaju uzależnienia jest Ośrodek terapii Wiosenna koło Krakowa. Tam pracują specjaliści posiadający doświadczenie i wiedzę na ten temat
Awatar użytkownika
Anita
Posty: 151
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:24

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Anita »

W okolicach Warszawy z pewnością mogą pomóc psycholodzy z prywatnego ośrodka Medox - to jest w Nowym Modlinie. Warto sie z nimi skontaktowac bo od wielu lat z powodzeniem lecza swoich pacjentow z roznego rodzaju uzaleznien jak np leczenie narkomanii
Awatar użytkownika
Celestyna
Posty: 73
Rejestracja: 05 lis 2019, 18:36

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Celestyna »

Moja siostra ma duży problem z synem i gdy ostatnio rozmawiałam z nią, to wspólnie doszłyśmy do wniosku, że najlepszym dla niego rozwiązaniem będzie umieszczenie w Ośrodku terapii Forest. Ten chłopak w pewnym momencie przestał sobie uświadamiać, że 24 h siedzi przed komputerem i gra. Jeszcze czeka nas rozmowa z nim, bo powinien się zgodzić na leczenie. W przypadku kiedy będzie się buntował, trzeba będzie poprosić o konsultację z psychoterapeutą.
Awatar użytkownika
Marysia76
Posty: 192
Rejestracja: 19 lip 2019, 10:12

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Marysia76 »

Witam,a co jeśli z uzależnieniem ma problem osoba starsza? Czy wtedy taką osobę wysłać do psychologa czy na terapie? Jakie leki stosować? Jaką opiekę i pomoc? Mam wiele pytań,jesli ktoś miał podobny problem,będę wdzięczna za odzew. Poki co koleżanka wysłała mi to https://uzaleznienia-terapia.pl/terapia-uzaleznien/ Czy to pomoże?
Awatar użytkownika
emik0003
Posty: 77
Rejestracja: 13 cze 2019, 7:22

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: emik0003 »

Skoro mowa o uzależnieniach to powinniście zerknąć sobie na artykuł, który udało mi się znaleźć na stronie https://www.zdrowie.com.pl/jak-dziala-w ... kowa-5361/ Mówi on o wszywce narkotykowej, która w jakiś sposób może być pomocna, jeśli o terapię w walce z uzależnieniem.
Awatar użytkownika
patryczon
Posty: 69
Rejestracja: 15 sty 2020, 18:28

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: patryczon »

Niestety psycholog i leczenie w domu mojej mamy z alkoholizmu nie przyniosło oczekiwanego efektu. Zastanawiamy się wraz z bratem nad skierowaniem jej do specjalistycznego ośrodka. Poszukuję takiego, który spełni chociaż w połowie wymagania podane w tym artykule: https://portaldlazdrowia.pl/dlaczego-wa ... arkomanii/ Czy ktoś z Was korzystał z leczenia w ośrodkach? Jesteście w stanie nam pomóc i podać najlepsze w Wielkopolsce?
Awatar użytkownika
Sofia
Posty: 49
Rejestracja: 15 kwie 2019, 10:53

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Sofia »

Mam śmiałą teorię, że chyba każdy z nas zna alkoholika, choćby ukrytego, bo to popularny problem. Dostęp do alkoholu w Polsce jest nieograniczony, a to działa na niekorzyść chorych. Mój przyjaciel chciał walczyć z nałogiem, ale mu to nie wychodziło. Zawsze pokusa zwyciężała. Poprosił mnie o pomoc, więc działałam. Podsunęłam mu pomysł żeby wszyć esperal. Od tamtej pory już nie pije i jest mi wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
dayz
Posty: 102
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:45

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: dayz »

Poszukajcie opinii o ośrodkach, wówczas będziecie wiedzieć z usług którego najlepiej skorzystać. Polecam też zapoznać się z tematem opisanym tutaj https://medmiasto.pl/wszywka-alkoholowa-czy-warto , gdyż wszywka alkoholowa jest bardzo dobrą terapią pomagającą zerwać z uzależnieniem
Awatar użytkownika
Marysia76
Posty: 192
Rejestracja: 19 lip 2019, 10:12

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Marysia76 »

Świetny ośrodek terapii uzależnień możecie znaleźć na https://uzaleznienia-terapia.pl/. Na pewno warto się umówić na wizytę, jeśli obawiacie się, że popadliście w alkoholizm, a dużo naprawdę nie potrzeba, by do tego dopuścić.
Awatar użytkownika
Karola
Posty: 19
Rejestracja: 09 cze 2020, 15:19

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Karola »

Dobry ośrodek terapii to podstawa. Jeżeli szukacie sprawdzonego ośrodka uzależnień to zapoznajcie się z ofertą Ośrodek Terapii Wiosenna . Mają świetne podejście do pacjentów, rodzina również może skorzystać z pomocy psychologa. Terapia może być dojazdowa bądź na miejscu. Ośrodek znajduje się nieopodal Krakowa w spokojnej okolicy. Wykorzystywane są również techniki relaksacyjne aby maksymalnie pozbyć się stresów.
Gęś

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Gęś »

zastanawiałam się jak to jest jak pomóc osobie uzależnionej od alkoholu. Dziś dowiedziałam się od mojej mamy że brat coraz częściej zagląda do kieliszka. na pewno będę próbowała z nim o tym porozmawiać że nie poradzi sobie sam z tym problemem i powinien udać się na leczenie do ośrodka uzależnień nefo. Mam nadzieję że chociaż mnie się posłucha
Monikaź

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Monikaź »

Bliska mi osoba korzystała z pomocy kliniki Psychomedic w Warszawie. Spotkania z terapeutą przyniosły bardzo dobre skutki, uświadomiły jej, że alkohol zawładnął jej życiem. W dość krótkim czasie nawiązała kontakt z prowadzącym ją specjalistą, zaufała mu. Klinika ta cieszy się wieloma dobrymi opiniami, nie żałujemy wyboru tego miejsca. Jeśli ktoś chciałby uzyskać więcej informacji, warto skontaktować się z nimi za pośrednictwem strony internetowej lub pod numerem telefonu 22 253 88 88
Kaśka

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Kaśka »

Ja byłam uzależniona od alkoholu, rujnowało to moją karierę zawodową i życie prywatne. Mój partner zaproponował mi ośrodek leczenia uzależnień w dolnośląskim https://www.freedom-24.pl/oferta/leczenie-uzaleznien , na początku stawiałam opór bo sądziłam, że nic mi nie jest, jednak szybko przekonałam się, że potrzebuje pomocy. Myślę, że najważniejsze w tej walce było wsparcie bliskich i terapeutów, którego mi nie brakowało.
Śmigło

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Śmigło »

Cześć! Jestem nauczycielem w zawodówce już kilkanaście lat, ale ostatnio przez przypadek znalazłem "próbkę" białego proszku, amfetaminy. Skojarzyłem narkotyk z jednym uczniem, który od dłuższego czasu chodził nadpobudzony i zbyt aktywny. Po konsultacji z jego rodzicami okazało się, że brał od dłuższego czasu i rodzice myśleli, że już przestał. Niestety nałóg powrócił. Pomogłem namówić go na wizytę w ośrodku dla uzależnionych Forest, w którym odbył skuteczną terapię i wyzbył się nałogu.
Błaszcz

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Błaszcz »

U mojego brata wystarczyła pomoc psychologa. Korzystał z terapii online z https://wetalk.pl więc mogę polecić bo odwalili z nim kawał dobrej roboty i pomogli wyjść z alkoholizmu. Brat ma się dobrze, nie pije, znalazł pracę i dziewczynę. W końcu jest szczęśliwy i mówi, że w ogóle go nie ciągnie do alkoholu, nauczył się podczas terapii jak kontrolować ciągoty do trunków.
Sławek

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Sławek »

Pewnie, że tak. Liczy się przede wszystkim to, byście zawsze mogli otrzymać jak najlepszą pomoc psychologiczną. Ja na pewno mogę Wam zasugerować, byście już teraz umówili się pod numer telefonu 42 644 44 44 na wizytę do Kliniki Psychomedic.pl, w której przyjmują najlepsi eksperci w kraju. To bardzo ważna rzecz, więc nie ma co z tym zwlekać.
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 247
Rejestracja: 07 gru 2019, 18:24

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Kamilla36 »

Musicie zapamiętać, że alkoholizm odbiera też prawo jazdy, ale często jest też szansa na to, aby je odzyskać. I tutaj konkretnie polecam pomoc - https://jazdapopijaku.pl/ , czyli jazda po alkoholu adwokat. Odpowiedni specjalista, który zna się na swojej pracy na pewno będzie w stanie pomóc, aby prawa jazdy nie tracić. Nie zapominajcie o konsekwencjach!
zeńka

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: zeńka »

Ośrodków terapii uzależnień jest bardzo dużo. Lecz wybierając konkretny ważne jest sugerowaniem się danym uzależnieniem. Bo w przypadku alkoholika bardzo ważny jest detoks alkoholowy. I taki detoks odbyć możemy w ośrodku Forest . Jest to idealne rozwiązanie, by wrócić do pełni wartościowego życia. Indywidualnie dobrane leczenie na podstawie badań biochemicznych daje nam rewelacyjne efekty
Śnieżka

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Śnieżka »

Alkoholizm jest bardzo trudny do rozpoznania, a pierwsze objawy przez wiele lat mogą pozostać niezauważone. Wbrew panującym stereotypom wcale nie trzeba upijać się do nieprzytomności, aby wpaść w nałóg alkoholowy. Dlatego warto trochę poczytać blog https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/alkoholizm/
patrycjaś12_02

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: patrycjaś12_02 »

Znam osobę, która była w ośrodku terapii uzależnień https://wakeup24.pl/ i poleca to miejsce każdemu, kto chce zmienić swoje życie. Z zaangażowaniem dobierają dla każdego pacjenta sposób leczenia, dbając o jak najlepsze efekty. Terapia w ośrodku odbywa się w trybie stacjonarnym i trwa zazwyczaj 6 tygodni, w zależności od stanu osoby pobyt może wydłużyć się o 2 tygodnie.

awaryjne otwieranie pralki samsung
Andżelika

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Andżelika »

Moim zdaniem, aby raz na zawsze pozbyć się nałogu, wskazana jest pomoc specjalistów. Należy pamiętać, że leczenie alkoholizmu jest długim i trudnym procesem, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość. Każdy chciałby aby skutki leczenia były jak najszybciej widoczne, jednak to również osoba uzależniona sama musi wykazywać silną wolę. Wydaję mi się, że z dostępnych metod, najskuteczniejsza wydaje być się wszywka alkoholowa. Tutaj można przeczytać wiele na ten temat https://esperalpoznan.pl/esperal-wszywk ... zyn-turek/. Osobiście, przed wysłaniem bliskiej osoby na leczenie, najpierw poszukałabym opinii o danym ośrodku.
Karaś

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Karaś »

gubinko pisze: ↑10 sie 2019, 8:07 Czy znacie takie osoby, które są uzależnione od alkoholu? Jak wiadomo terapia dla osób uzależnionych od alkoholu uczyni tylko tego, Czym jest sama choroba. W dużej mierze koncentruje się na tym, jak żyć w trzeźwości i dba o swój rozwój. Dlatego warto zdecydować się na leczenie w ośrodku Terapii uzależnień Nefo. Wbrew pozorom najtrudniejszy etap Zaczyna się właśnie po zakończeniu leczenia, kiedy chorzy muszą przyzwyczaić się do nowego życia
W Warszawie bardzo skutecznym centrum w walce z uzależnieniem od alkoholu jest Medyczny Detox, warto do nich się zgłosić.
Awatar użytkownika
gament
Posty: 535
Rejestracja: 18 lip 2019, 19:34

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: gament »

Od dłuższego czasu szukasz odpowiedzi jak poradzić sobie z tym problemem ? Otóż mam dla Ciebie wspaniałą informację! Poświęciłem trochę swojego cennego czasu aby dowiedzieć się więcej na ten temat i o to są wyniki moich poszukiwań : https://expatriateconsultancy.com/how-t ... nd-part-1/
Sebuś

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Sebuś »

Terapia szybciej przyniesie efekty, jeśli pacjent rozpocznie ją w odpowiednim stanie. Mam na myśli to, że po ciągu alkoholowym, organizm jest mocno wyniszczony. Aby przywrócić równowagę wodno-elektrolitową, zaleca się odbycie zabiegu detoksu. Polecam miejsce: https://odtruwanieszczecin.pl/. Tam znajdziesz wiele szczegółowych informacji o zabiegu. Wiele osób nawet nie wie o istnieniu tego zabiegu. Sam całkiem niedawno byłem przekonany, że odtruwanie ma na celu jedynie załagodzenie kaca.
żółwik

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: żółwik »

Terapia będzie przynosić efekty tylko jeżeli będzie połączona z leczeniem farmakologicznym. Zaszycie alkoholowe w Gdańsku to obecnie bardzo popularna metoda walki z alkoholizmem. Zabieg trwa około 30 min i polega na podskórnym wszczepieniu leku Esperal. Zabieg ma na celu wywołanie niechęci spożycia alkoholu przez nałogowca. Dopiero po zabiegu warto skonsultować dalsze leczenie uzależnienia np. z psychoterapeutą.
ODPOWIEDZ