Terapia

Inne tematy.
Pryń

Terapia

Post autor: Pryń »

Czy terapia indywidualna to zawsze najlepsza opcja? A może lepiej mierzyć się ze swoimi problemami na terapii grupowej. Wtedy można skonfrontować sie z innymi ludźmi którzy mają podobne przejścia, może łatwiej wtedy wyjść na prostą. Jak myślicie? .
Bakłażan

Re: Terapia

Post autor: Bakłażan »

Ale to najważniejsze i tak będzie rozsądne podejście do tego tematu. W końcu chodzi o to, by uzyskać najlepszą opiekę psychologiczną dla siebie. Wiem, że w Klinice PsychoMedic.pl w Łodzi przyjmują najlepsi psycholodzy, dlatego też zamiast dalej czekać, zadzwońcie do 42 644 44 44 i umówcie się na wizytę. Wiem, że możecie dostać się do nich bez kolejek, więc nie ma co dalej zwlekać.
bożenka

Re: Terapia

Post autor: bożenka »

To zależy przede wszystkim od tego jaką terapię masz na myśli. Jeśli chodzi o leczenie alkoholizmu, to ja polecam rozważyć także inne możliwości. Konkretnie chodzi mi o zaszycie alkoholowe. Dobór metody leczenia nałogu zależy od stanu pacjenta. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że miałam do czynienia z alkoholikiem, od siebie mogę polecić tę opcję. Mój kolega przeszedł zabieg wszycia Esperalu w Piekarach Śląskich. W jego przypadku sprawdziło się to w 100%.
Nikoś

Re: Terapia

Post autor: Nikoś »

Nie znam się tak konkretnie na terapiach lecz wydaje mi się, że taka terapia indywidualna to bardzo dobre rozwiązanie. Bo jednak podczas takiej terapii znacznie lepiej i szybciej możemy się otworzyć. Ale to także kwestia bardziej indywidualna. Moja znajoma na przykład wybrała pobyt w ośrodku Nefo bo tam praktycznie przez cały czas ma wsparcie i pomoc terapeutów. A to także dość ważny element jeśli chodzi o walkę z uzależnieniem.
Władysław

Re: Terapia

Post autor: Władysław »

Na pewno warto byłoby się dobrze zastanowić nad tym, co faktycznie moglibyście zdziałać w kontekście poprawy stanu Waszej sytuacji psychicznej. Jeśli sobie z tym nie radzicie, to na pewno warto byłoby zajrzeć do https://psychomedic.online/ i zorientować się, w jaki sposób moglibyście otrzymać opiekę zdalną.
Gość

Re: Terapia

Post autor: Gość »

Psychoterapia indywidualna jest procesem, obejmującym regularne spotkania z terapeutą celem osiągnięcia trwałych zmian w sposobie postrzegania samego siebie, funkcjonowaniu i relacjach z innymi. Jest to droga do uwolnienia się od negatywnego wpływu przeszłości oraz szkodliwych przekonań, umożliwiając lepsze funkcjonowanie w teraźniejszości i budowanie bardziej satysfakcjonującego życia. Psychoterapia grupowa, grupy wsparcia oraz treningi i warsztaty psychologiczne umożliwiają z kolei zdobywanie wiedzy na temat własnego funkcjonowania i interakcji z innymi w bezpiecznym otoczeniu.
ODPOWIEDZ