Wakacje i rany

Inne tematy.
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 46
Rejestracja: 03 lip 2019, 17:26

Wakacje i rany

Post autor: paniola »

Podczas wakacyjnych wyjazdów z dziećmi należy być przygotowanym na wszystkie ewentualności. Szczególnie przerażaja mnie zawsze rany i mam antybiotyk na rany https://octenisept.pl/dlaczego-warto-uzywac-octenisept/ O ranach trudnogojących się (przewlekłych) mówimy, gdy uszkodzenia skóry nie wykazują tendencji do gojenia przez czas ponad trzech miesięcy. Cukrzyca i niewydolność żylna wyjątkowo sprzyjają wystąpieniu takim schorzeniom, inne czynniki wpływające na pojawienie się ran przewlekłych to obecność tkanki martwiczej i infekcji lokalnej tkanki.
Awatar użytkownika
wariok
Posty: 24
Rejestracja: 13 gru 2019, 23:29

Re: Wakacje i rany

Post autor: wariok »

Też mam zawsze Octenisept na wakacjach. Każda przewrotka to zawsze jakieś skaleczenie jest, trzeba odkazić czy krew poleciała czy nawet nie. Ostatnio byliśmy na kamienistej plaży, nie wiadomo kiedy córka zadrapała stopę tak że całkiem głęboką ranę miała. Jak zwykle miałam w torebce spray i zaraz odkaziłam jej. W miarę szybko się zagoiło.
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 247
Rejestracja: 07 gru 2019, 18:24

Re: Wakacje i rany

Post autor: Kamilla36 »

Na wakacje zawsze zabieram ze sobą octenicare. Krem sprawdza się zarówno przy ranach jak i oparzeniach, więc warto go mieć. Ma działanie odkażające, regenerujące i nawilżające, więc można go wykorzystać na różne sposoby.
Słany

Re: Wakacje i rany

Post autor: Słany »

Przed wyjazdem na wakacje dobrzy by było zaopatrzyć się w preparaty na odkażanie ran. Często się wychodzi na różne wycieczki, czy to po górach czy po lasach, a takie leki pomagają zapobiec infekcjom. Tutaj https://ktomalek.pl/srodki-do-dezynfekcji-ran/k-49/1 możecie sobie sprawdzić, które z tych preparatów są możliwe do kupienia w waszej aptece.
ODPOWIEDZ