Oszczędzanie

Masz jakieś wątpliwości, szukasz porady? Zajrzyj tutaj.
CieślikF

Oszczędzanie

Post autor: CieślikF »

Jak uważacie czy istnieje coś takiego jak bezpieczne oszczędzanie ? To bardzo szerokie pojęcie bo na przykład trzymanie pieniędzy w skarpecie to także przezcież oszczędzanie ale nasze pieniądze tracą na wartości o wielkość rocznej inflacji. Trzeba znaleźć taki sposób, który z jednej strony zapewni nam taki zysk z kapitału, który nas satysfakcjonuje a z drugiej strony ryzyko takiej inwestycji jest na poziomie, który akceptujemy.
liściowa

Re: Oszczędzanie

Post autor: liściowa »

Jasne że jest coś takiego jak bezpieczne oszczędzanie. Ja pozostałam w programie PPK bo uważam że tu najwięcej zyskam i jestem w stanie sporo zaoszczędzić na emeryturę czy na wkład własny na mieszkanie. Tu https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/ nawet dokładnie ktoś wyliczył ile można było zyskać przez pierwszy rok
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 247
Rejestracja: 07 gru 2019, 18:24

Re: Oszczędzanie

Post autor: Kamilla36 »

Oszczędzanie jest ważne, ale według mnie warto też zdecydować się na inwestowanie pieniędzy. Dzięki temu oszczędności można szybko pomnożyć. Na stronie: https://ipopema.pl/fundusze-inwestycyjne,p5 oferowane są fundusze inwestycyjne od dobrej, doświadczonej firmy - przyjrzyj się tej ofercie.
gloria

Re: Oszczędzanie

Post autor: gloria »

liściowa pisze: ↑01 maja 2021, 10:36 Jasne że jest coś takiego jak bezpieczne oszczędzanie. Ja pozostałam w programie PPK bo uważam że tu najwięcej zyskam i jestem w stanie sporo zaoszczędzić na emeryturę czy na wkład własny na mieszkanie. Tu https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/ nawet dokładnie ktoś wyliczył ile można było zyskać przez pierwszy rok
Dokladnie! warto sie z zasadami na https://www.mojeppk.pl/ zapoznac, bo faktycznie program super. No i jest prywatny wiec w razie co zawsze mozna wejsc i zlecic wyplate tych srodkow, sama znam osoby ktore korzystaly i tez nie bylo zadnych problemow
Asia67

Re: Oszczędzanie

Post autor: Asia67 »

Czy słyszeliście o czymś takim jak ulga termoizolacyjna? W tym artykule https://www.magazynprzestrzen.pl/budown ... ile-wynosi dowiecie się między innymi co to jest, jakie są zyski oraz jakie warunki trzeba spełnić, aby się o nią starać.
Ważna

Re: Oszczędzanie

Post autor: Ważna »

Co myślicie o tym aby oszczędzać na zakupach? Chcę założyć konto na platformie net-pocket, bo tam już na początku przyznają 15 zł. Później jak się robi zakupy to dostaje się punkty. A te punkty można wymieniać na pieniądze. Dla mnie to świetne rozwiązanie. Ktoś z War już może dostał taki zwrot?
Violuś

Re: Oszczędzanie

Post autor: Violuś »

Tak naprawdę to większość z nas pierwszy raz zetknęła się z pojęciem oszczędzania - zakładając lokatę bankową. Obecnie nie jest to dobry przykład oszczędzania bo tak na prawdę nasze realne oszczędności na lokacie się kurczą.Spowodowane jest to faktem ,że oprocentowanie lokat jest zacznie poniżej poziomu inflacji. Zmuszeni jesteśmy do poszukiwania innych instrumentów finansowych, które zapewnią nam zysk na przyzwoitym poziomie. Co powiecie na towarzystwo funduszy inwestycyjnych Generali, dużo dobrego od znajomych słyszałam na ich temat.Trzeba wgryźć sie w temat i poważnie się zastanowić .
Awatar użytkownika
netka
Posty: 156
Rejestracja: 05 gru 2019, 12:35

Re: Oszczędzanie

Post autor: netka »

Skoro o oszczędzaniu mowa, to jestem ciekawa czy zaczęliście się już interesować swoją emeryturą? Niestety obecne prognozy dotyczące przyszłych emerytur nie są pocieszające, więc warto wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć oszczędzanie. Polecam wam również zajrzeć na stronę https://podhale24.pl/motoryzacja/artyku ... owany.html gdzie znajdziecie informacje o wszystkich możliwych sposobach.
ODPOWIEDZ