Sposób na relaks

Najlepsze sposoby na relaks - jak pokonać zmęczenie, jak radzić sobie ze stresem, co robić w czasie wolnym.
Awatar użytkownika
Wierzchoslawa_99
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2022, 23:00

Sposób na relaks

Post autor: Wierzchoslawa_99 »

Wiecie co, ja ostatnio odkryłam, że bardzo relaksuje mnie robienie stylizacji paznokci, mniej sobie (chociaż też to lubię) a bardziej innym. I zastanawiam się, czy nie pójść w tym kierunku, zawodowo, żeby trochę bardziej się rozwinąć i w miarę możliwości, dorobić trochę do domowego budżetu. Jeśli chodzi o lakiery hybrydowe to wiem, że dobre ma Victoria Vynn.
Elżbieta M

Re: Sposób na relaks

Post autor: Elżbieta M »

U mnie relaks to przede wszystkim praca w ogrodzie. To w sumie aktyny odpoczynek. Nie przepadam za wyjazdami, bo mam straszną chorobę lokomocyjną i każda podróż to dla mnie koszmar. Znalazłam sobie nową pasję, a jest nim prowadzenie ogrodu, sadzenie roślin i poznawanie nowych gatunków. Ostatnio w prezencie na święta dostałam książkę o ziołolecznictwie i mega się w to wkręciłam. Szczerze to nie sądziłam, że aż tyle jest w Polsce roślin, które mają lecznicze właściwości. Na tej stronie znalazłam sporą listę https://foodforrest.pl/polskie-ziola-ga ... czniczych/ a sądzę, że jest ich dużo więcej. Trochę wkręciłam się w temat i mam zamiar nieco bardziej przyjrzeć się temu, co rośnie u mnie przed domem. Mam kilka typowych ziół: miętę, oregano, melisę, szałwię i parę innych, ale w tym roku trochę więcej posadzę i to różne gatunki. Mimo że wymaga to sporo pracy to i tak będę się upierała, że to dla mnie największy relaks. Podczas prac ogrodowych całkowicie zapominam o wszystkim, a o to właśnie chodzi :) jeżeli ktoś nigdy nie próbował to może nie wiedzieć. Leżenie plackiem na leżaku nie jest dla mnie, choć czasem trzeba odpocząć. Poza ogrodem uwielbiam spacery, zwłaszcza zimą, bo wtedy las jest taki magiczny. Jest bardzo cichy i spokojny. Relaksują mnie też prace związane z rękodziełem, ale tego to się dopiero uczę i sporo pracy jeszcze przede mną. No nic, wiosna już za rogiem więc powoli nastawiam się na popołudnia spędzane na grządkach i między krzaczkami różnych roślin. Już się nie mogę doczekać :)

zez przyczyny i objawy
ODPOWIEDZ