własna pasieka

Jak wybrać fotele do ogrodu? Jak stworzyć własny ogródek warzywny? Gdzie zaopatrzyć się w sadzonki roślin i meble ogrodowe?
Awatar użytkownika
heibe
Posty: 44
Rejestracja: 23 cze 2019, 20:01

własna pasieka

Post autor: heibe »

Hejka. Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z hodowlą pszczół. Zbyt dużo na ten temat nie wiem ale zamierzam się dowiedzieć i dobrze przygotować do posiadania własnych pszczół. Na wstępie zamówiłam tutaj https://slusarstwo-pietrzak.pl/ całe wyposażenie do uli. Mam tylko nadzieję, że uda mi się wytrwać w tym postanowieniu i wkrótce będę miała swój własny miód. A wy jak uważacie, warto jest postawić na taką hodowlę?
Awatar użytkownika
farah557
Posty: 22
Rejestracja: 09 lip 2020, 12:17

Re: własna pasieka

Post autor: farah557 »

Planując założenie pasieki, warto znaleźć dobre na to miejsce, najlepiej w pobliżu roślin miododajnych. Na https://aptekadlaroslin.pl/ możesz znaleźć wiele informacji o tym, które rośliny są przyjazne pszczołom :)
Awatar użytkownika
kizia45
Posty: 305
Rejestracja: 04 kwie 2019, 22:28

Re: własna pasieka

Post autor: kizia45 »

To zdecydowanie ogrom pracy ale jednocześnie, wiele osób jest ciekawych jej działania, a przede wszystkim stworzenia. Warto zatem przygotować się do pewnego funkcjonowania w tym obszarze i wybrać odpowiednią łąkę, która będzie służyć pszczołom. Polecam stronę https://panilaka.pl/laki-miododajne gdzie znajdziesz wiele ciekawych propozycji w tym obszarze.
jaź

Re: własna pasieka

Post autor: jaź »

Jeśli chodzi o własną firmę to przede wszystkim zwróć uwagę na szkolenie z BHP bo o wypadki nie trudno. Nie musisz od razu wysyłać pracowników na szkolenia bo wystarczy że zapoznają się z z specjalistycznymi blogami z tego zakresu jak ten tutaj https://www.glovex.com.pl/ Nie dość że ciekawa zawartość to jeszcze istnieje możliwość zakupu produktów BHP bezpośrednio u nich.
ODPOWIEDZ